Këshillat më të mira se si të përdorni gjalpin e trupit - lëkurën

Body Butter është një krem ​​i trashë që është thellësisht hidratues. Mund t'ju ndihmojë të mbroni lëkurën tuaj nga thatësia, si dhe lëkura e ashpër ose e njollosur.

Mënyra më e mirë për të përdorur gjalpin e trupit është ta aplikoni atë menjëherë pas dushit të përditshëm, duke mbajtur lagështinë dhe për të mbajtur lëkurën tuaj të hidratuar gjatë gjithë ditës.

Bëni dushin ose banjën tuaj të përditshme si zakonisht. Pasi të keni mbaruar, thajeni trupin me një peshqir të pastër. Mos e fërkoni ose thani plotësisht; lini pak lagështi në lëkurë.

Aplikoni një copë gjalpë trupi direkt në lëkurën tuaj - mos e përdorni shumë përndryshe lëkura juaj mund të yndyroset. Fërkojeni butësisht, duke përdorur goditje të forta dhe të gjera, derisa gjalpi i trupit të përthithet plotësisht.

Kushtojini vëmendje të veçantë këmbëve, duarve, bërrylave dhe gjunjëve, zona që kanë tendencë të thahen ose kallo. Aplikoni një shtresë të dytë të gjalpit të trupit në këto zona problematike për rezultatet më të mira. Aplikoni gjalpin e trupit pak para gjumit për të ndihmuar në zbutjen e lëkurës së duarve dhe këmbëve tuaja, më pas mbulojini ato me çorape pambuku ose doreza.

Këshillë

Gjalpat e trupit janë veçanërisht të vlefshëm në motin e thatë të dimrit për të siguruar një shtresë mbrojtëse kundër erës dhe të ftohtit.

Back to blog

1 comment

SUPER

ana

Leave a comment